Ekonomi

Bitcoin, ETF onay umutları sayesinde yer çekimine meydan okuyor

Bitcoin(BTC) bu sabahın erken saatlerinde kısa süreliğine 35 bin doları aştıktan sonra 34 bin dolara kadar gerilese de yüzde 10’luk yükselişini sürdürüyor.

CoinDesk Endeksleri verileri, Bitcoin’in şu anda 34.000 dolar civarında işlem gördüğünü ve uzun zamandır beklenen Bitcoin ETF’nin gerçeğe yaklaşmasıyla Bitcoin Trend Göstergesinin “önemli bir yükseliş trendi” yakaladığını gösteriyor.

Bernstein, Bitcoin’in 31.000 dolarlık kritik direnç noktasını aşan rallisini BlackRock’un Bitcoin ETF’sini Depository Trust & Clearing Corporation veri tabanında $IBTC koduyla listelemesine bağlıyor.

Woo Network’ten Jack Tan CoinDesk’e anlatıyor “Bitcoin yer çekimine meydan okuyor ve önümüzdeki aylarda 75.000 dolara ulaşabilir.”diyor.

Ayrıca Tan’a göre altcoinler, Bitcoin’in güvenlik mekanizmasına sahip olmadıkları için teknoloji hisse senetlerine göre daha çok işlem görüyor. Bu yüzden BTC’li altcoinler ETHAşağıda performans göstermeleri bekleniyor.

Bybit’in mali işler lideri David LoTelegram mesajında, “Bitcoin bu olumlu katalizörlerin çoğundan yararlandı; BTC hakimiyeti 2021’in başından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı ve önde gelen dijital varlık aynı zamanda ETH ve stablecoin’lerden pazar payı kazandı.”ekledi.

Maple Finance’ta sermaye piyasaları ve büyüme başkanı Quinn Thompson, BlackRock’un CEO’su Larry Fink Kendisi, kripto rallisinin küresel zorluklardan kaçış sağlayacağı yönündeki yorumunu doğruladı. Thompson, Bitcoin’in altının modern eşdeğeri olarak ortaya çıktığına ve ekonomik belirsizlikler sırasında yatırımcılar için güvenli bir liman olabileceğine inanıyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

gordes-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu